8 listopada 2014 roku odbyła się kolejna edycja Pucharu Pomorza w Karate Tradycyjnym. W 6 rocznicę śmierci Sensei’a Hidetaka Nishiyama karatecy rywalizowali w szczecińskiej Hali miejskiej.
W zawodach udział wzięło ponad 300 zawodników a wśród nich karatecy z koszalińskiej Akademii Karate Tradycyjnego.
Po raz kolejny nasi zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom co potwierdzili zdobyciem 12 medali.
Złoty medal w konkurencji Kata chłopców z roczników 2003 i 2004 zdobył Dawid Kołwzan. W tej samej kategorii obok niego na podium stanęli jego koledzy klubowi – Filip Kondak oraz Oliwier Gabryś odpowiednio na drugim i trzecim stopniu podium. W tej samej kategorii wśród dziewcząt świetną formę zaprezentowała Klaudia Rosińska zdobywając srebrny medal.
Kolejne medale zdobyli:
Jakub Kuziomko – srebrny medal w grupie młodzików wśród stopni 9-7 kyu, natomiast tuż za nim na III miejscu podium stanął Antoni Strugała.
W grupie młodzików wśród stopni 6-1 kyu na 2 stopniu podium stanął Jakub Szwec.
Wśród Juniorów Młodszych na 2 stopniu podium dwukrotnie stawał Marcel Ceglatek zdobywając srebrne medale w konkurencji Kata oraz Kumite.
Junior – Dominik Jatkowski zajął natomiast 3 miejsce w konkurencji Kata.
Pozostałe 2 medale zdobył w kategorii seniorów Piotr Miarka. Zawodnik ten zajął 2 miejsce w konkurencji Kumite oraz 3 miejsce w konkurencji Fuku-go.
Blisko strefy medalowej znaleźli się ponadto Dawid Sobczak – 4 miejsce w kata chłopców 2005-2006 oraz Natalia Miarka – 4 miejsce w Fuku-go Juniorek.
Pozostali zawodnicy również zaprezentowali wysoki poziom tocząc zacięte pojedynki w swoich grupach eliminacyjnych. Wiele z tych pojedynków zakończyło się dla nich pomyślnie co zaowocowało awansem do strefy finałowej. Mimo tego iż nie udało im się zdobyć medali pokazali wspaniałego ducha walki oraz dobry poziom techniczny, co pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnego występu oraz życzymy wielu sukcesów w przyszłości.